FAQ – Najczęściej zadawane pytania

FAQ – Rejsy

Na nasze rejsy zapraszamy każdego, kto kiedykolwiek zapragnął wybrać się na morze. Żeby zacząć żeglować ze skipperem (opiekunem jachtu) nie są potrzebne żadne uprawnienia.

Chorwacja, dzięki łagodnemu morzu, śródziemnomorskiemu klimatowi i bliskiej odległości od Polski to bardzo przyjazne miejsce na początek żeglarskiej przygody.

Zrobimy tyle zdjęć, ile nam się uda, ale skipper niestety ma dość dużo obowiązków. Liczymy więc także na Wasze zdolności fotograficzne.

Zabierzcie ze sobą aparat, cykajcie foty telefonem, GoPro czy lustrzanką. Po powrocie z wyjazdu wymienimy się zdjęciami, tak żeby każdy miał pełną pamiątkową galerię.

Podczas gdy jesteśmy na wodzie, urządzenia można ładować w gniazdkach samochodowych 12V (wystarczy do naładowania telefonu).

W marinie będziemy podpięci do sieci 220V, czyli będzie można skorzystać z normalnego europejskiego gniazdka.

W Chorwacji można spokojnie zrobić w markecie zakupy spożywcze na cały wyjazd. Jachty są wyposażone w kuchenkę na gaz, lodówkę i zastawę stołową.

Jeśli nie jesteście fanami samodzielnego gotowania, to możecie namówić resztę uczestników na skorzystanie z oferty gastronomicznej w odwiedzanych portach. Naprawdę warto spróbować miejscowych specjałów!

Psst… Zwyczajowo załogi dbają o to, żeby ich instruktor nie chodził głodny 🙂

Możecie zapisać się na nasz rejs zarówno jako kompletna ekipa, która potrzebuje tylko skippera, jak i jako indywidualny uczestnik.

Załogi staramy się dobierać zgodnie z wiekiem i preferencjami uczestników. Możecie być pewni, że będziecie się świetnie bawić! Mieszkanie na jachcie sprawia, że pozornie przypadkowi ludzie bardzo szybko staje się zgraną ekipą.

Choroba morska może dopaść każdego, ale na szczęście na naszych akwenach nie jest ona bardzo odczuwalna.

Na wypadek dolegliwości związanych z falami i przebywaniem na jachcie możemy zaopatrzyć się w aptece w odpowiednie leki jeszcze przed wyjazdem.

Najlepszym jednak lekiem jest optymizm i branie czynnego udziału w życiu załogi pomimo dokuczających nam problemów. W razie czego nasi skipperzy znają trochę żeglarskiej magii i też mogą pomóc!

Ze względu na ograniczoną przestrzeń na jachcie, zalecamy spakowanie się w miękkie torby. Takie, które po opróżnieniu da się skompresować i umieścić w miejscu, w którym nikomu nie będą przeszkadzać. Mogą to być także worki żeglarskie lub miękkie plecaki bez sztywnego stelaża.

Unikamy walizek na kółkach!

Nasze jachty na Chorwacji są wyposażone w toaletę morską. Instrukcja jej obsługi zostanie Wam udzielona przez Waszego skippera.

Ponadto, w każdej marinie można skorzystać z sanitariatów.

Na naszych rejsach turystycznych stawiamy na dobrą zabawę i poznanie miejscowej kultury.

Jest to świetna okazja, żeby zobaczyć, co to jest to żeglowanie i czy nam się podoba. A przy okazji odpocząć i naładować baterie na powrót do codziennych obowiązków.

Na pewno czegoś się nauczycie, ale bardziej spragnionych żeglarskiej wiedzy zapraszamy na nasze rejsy szkoleniowe, oraz do zadawania pytań naszym instruktorom. Chętnie odpowiadają na zadawane pytania.

Staramy się wypłynąć z portu około godziny 10:00-11:00. Na żeglowaniu, kąpielach i innych szaleństwach spędzamy czas aż do godziny 17:00 bądź dłużej.

Po obiadokolacji możemy wybrać się na zwiedzanie okolicy lub skosztować lokalnego nocnego życia – wszystko zależy od Was!

Po wspólnym śniadaniu, około godziny 10:00-11:00 ruszamy na wodę i spędzamy czas na żeglowaniu do popołudnia. Jeśli taka będzie wola załogi, możemy zatrzymać się w jednej z wielu uroczych zatoczek i wykąpać się w morzu lub też spróbować snorkellingu.

Około godziny 17:00 dopływamy do portu docelowego, gdzie zjadamy obiadokolację i ruszamy w teren na wieczór pełen wrażeń.

Skipperzy są otwarci na Wasze propozycje – możecie określić swoje preferencje dotyczące czasu wolnego. Z pewnością część z Was będzie chciała po prostu dobrze się bawić, niektórzy na pewno będą zafascynowani miejscową kulturą i zapragną zwiedzać urokliwe miasteczka. Wszystko do ustalenia!

Dbamy o to, żeby jednostki, na których odbywają się nasze rejsy, posiadały satysfakcjonujący naszych klientów standard. Mamy dostęp do ponad 25000 jednostek czarterowych i jesteśmy w stanie zapewnić jachty najwyższej jakości. Wyposażone w wygodne koje, pachnącą świeżością pościel, estetyczny i funkcjonalny sprzęt kuchenny.

W krajach europejskich, możemy liczyć że wydamy ok. 10-15 euro dziennie. 

Nasze imprezy oraz szkolenia, rozpoczynamy i kończymy w naszych najlepiej znanych miejscach.
Zawsze rejs kończy się w tym samym miejscu, co zaczyna.
Przeważnie są to:
Trogir
Split
Szybenik
Zadar
Sukosan
Biograd

FAQ – Szkolenia

Jeśli nie posiadasz żadnych uprawnień żeglarskich, zachęcamy do rozpoczęcia swojej morskiej przygody od kursu na patent żeglarza jachtowego.

Nauczysz się tam wszystkich podstaw żeglarstwa. Będą to zarówno wykłady z zagadnień teoretycznych (np. meteorologia, teoria żeglowania, ratownictwo), jak i zajęcia praktyczne na wodzie.

Bardziej zaawansowanym kursem jest kurs na jachtowego sternika morskiego. Obejmuje on rozwinięcie kompetencji żeglarza o planowanie rejsu, rozbudowane manewrowanie jachtem w porcie, a także doskonalenie posiadanych umiejętności.

Na mocy polskiego prawa możesz zdecydować się także na kurs na jachtowego sternika morskiego, nie posiadając patentu żeglarza. O ile spełniasz pozostałe warunki dopuszczenia do egzaminu – jak na przykład odbyty staż. Zachęcamy jednak do wspinania się na szczeble żeglarskiej kariery od samego dołu.

Dla osób chcących dalej rozwijać swoje umiejętności przygotowaliśmy też ofertę szkoleń regatowych oraz manewrowych.

Rolą naszych instruktorów jest nauczyć Was jak najwięcej podczas rejsu kursowego.

Jeśli jednak czujecie głód wiedzy, to w mailu potwierdzającym uczestnictwo w szkoleniu otrzymacie również listę pozycji książkowych. Możecie z nich skorzystać przygotowując się w domu.

Zachęcamy jednak do zdobywania wiedzy głównie w praktyce. Uczenie się żeglarstwa z książek to jak …korespondencyjny kurs karate.

Z pozostałymi uczestnikami kursu!

Staramy się dobierać załogi tak, żeby raczej więcej je łączyło, niż dzieliło. Z doświadczenia wiemy, że „mała rodzina”, która powstaje na jachcie, bardzo szybko się integruje.

Tak, żeglowanie na Chorwacji wlicza się do stażu wymaganego przez PZŻ.

Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą opinię z rejsu podpisaną przez kapitana! Jedynie opinia jest dowodem odbycia stażu.

Wymagania na stopień jachtowego sternika morskiego mówią także o zdobyciu wymaganych godzin w co najmniej dwóch rejsach.

Nasze szkolenia odbywają się na komfortowych, dość dużych jachtach, które najprawdopodobniej będą Wam towarzyszyły przez kolejne żeglarskie urlopy. To typowe jachty czarterowe.

Długość 32-37 stóp pozwala zasmakować trudności manewrowania dużym jachtem w ciasnym porcie, a także gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie trudniejszych warunków.

Egzamin składa się z części praktycznej i teoretycznej.

Część teoretyczna to test oraz, w przypadku jachtowego sternika morskiego, krótkie zadanie nawigacyjne.

Część praktyczna to manewrowanie jachtem pod żaglami i na silniku.

Podejście do egzaminu nie jest konieczne. Czasami na rejsy szkoleniowe przyjeżdżają osoby już posiadające dane uprawnienia, żeby przypomnieć sobie co nieco po przerwie w żeglowaniu.

Staramy się zachować równowagę między nauką a rozrywką. Oczywiście, szkolenie jest bardzo intensywne, ale przemęczone szare komórki nie pracują zbyt sprawnie.

Kiedy widzimy, że jesteście zmęczeni, staramy się zapewnić Wam okazję do zrelaksowania się, by następnego dnia wystartować w pełni sił.

Poza tym, nie oszukujmy się… Będziemy pływać po jednym z najbardziej atrakcyjnych akwenów w Europie. Jak tu nie skorzystać z takiej okazji do odrobiny zabawy…? 😉

Gwarantujemy, że zrobimy wszystko, żebyś był do egzaminu przygotowany.

Nasze szkolenia są bardzo intensywne. Wiele tak naprawdę zależy od Ciebie. Cierpliwość, skupienie, determinacja i pewność siebie to zestaw cech, który pomoże Ci w przygotowaniu się do egzaminu.

Na szczęście zdawalność naszych absolwentów jest wysoka. Jeśli jesteś gotów skupić się na zdobyciu wiedzy i umiejętności podczas szkolenia, to egzamin nie powinien być dla Ciebie problemem.

Na jachcie dla siebie i instruktora gotuje załoga.

W Chorwacji można spokojnie zrobić w markecie zakupy spożywcze na cały wyjazd. Jachty są wyposażone w kuchenkę na gaz, lodówkę i zastawę stołową.

Jeśli nie jesteście fanami samodzielnego gotowania, to możecie namówić resztę uczestników na skorzystanie z oferty gastronomicznej w odwiedzanych portach.
Naprawdę warto spróbować miejscowych specjałów!

Psst… Zwyczajowo załogi dbają o to, żeby ich instruktor nie chodził głodny 🙂

W krajach europejskich, możemy liczyć że wydamy ok. 10-15 euro dziennie. 

Nasze imprezy oraz szkolenia, rozpoczynamy i kończymy w naszych najlepiej znanych miejscach.
Zawsze rejs kończy się w tym samym miejscu, co zaczyna.
Przeważnie są to:
Trogir
Split
Szybenik
Zadar
Sukosan
Biograd

Close Menu
Translate »